Czy Polska jest bezbronnym narodem?

Niektórzy politycy niejednokrotnie w mediach przerabiali temat broni. Jedni twierdzili, że broń jest nam potrzebna do obrony osobistej, czy też miru domowego.
Inni opowiadali się za tym, że przyniesie to niechciane nam problemy. Co jeżeli powiem Państwu, że możemy posiadać broń całkowicie legalnie? Nie mam tutaj na myśli żadnych pistoletów typu hukowiec czy też broni na gumowe kulki. W pełni funkcjonalna i legalna broń kryje się pod nazwą broni czarnoprochowej.
Według prawa, a dokładniej artykułu 11 z ustawy o broni i amunicji jest to taka broń która:
-Jest bronią rozdzielnego ładowania wytworzoną przed rokiem 1885
-Jest repliką broni rozdzielnego ładowania wytworzonej przed rokiem 1885.
Taki przepis funkcjonuje w Polsce już 16 lat, więc nie jest to żadna nowość. Każdy człowiek zgodnie z prawem może kupić sobie tak zwanego czarnoprochowca. Możemy zrobić to manualnie, lub przez internet, oczywiście o ile mamy ukończone 18 lat. Można sobie więc kupić rewolwer, pistolet, strzelbę, czy nawet karabin i wcale nikt nie będzie nam kazał szukać tego po muzeach, gdyż repliki broni czarnoprochowej bardzo łatwo dostać w marketach internetowych. Jest to przepis mało znany obywatelom, dlatego sądzę iż warto rozjaśnić sytuacje na temat broni właśnie takim artykułem. Życzę udanych zakupów replik broni czarnoprochowych i samych dziesiątek na strzelnicy.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.